news

Zwycięzca konkursu „Fotografia miesiąca” w maju 2018 r.
2018.07.19

Zwycięzca konkursu „Fotografia miesiąca” w maju 2018 r.

Z radością informujemy, że zwycięzcą działu „Fotografia miesiąca” w maju 2018 r. został Boris Tenzer (B.Bort). Jego przepiękne zdjęcie „W mieście Bielowie nad Oką” („«Во городе Белёве на Оке”) w Bielowskim Spaso-Preobrażeńskim Męskim Monasterze otrzymało najwięcej głosów.
Boris już dawno publikuje swoje prace na naszej stronie i nie pierwszy raz został zwycięzcą. Już w2010 r. został zwycięzcą działu w lutym. Swoją pierwszą w ogóle nagrodę jako fotografa otrzymał on jeszcze w 1977 r. Teraz jego podstawowy aparat to Canon EOS 5D z różnymi obiektywami. Jego ulubiony temat – prawosławie, szczególnie architektura. Boris jest dumny z tego, że był autorem i wydawcą albumu „Prawosławne cerkwie Tuły”. Oprócz fotografii jego hobby to orientacja w terenie, turystyka piesza, narciarstwo alpejskie.
Jak zwykle, poprosiliśmy Borisa, aby napisał kilka słów o zdjęciu: „To zdjęcie zrobiłem z dzwonnicy monasteru, z błogosławieństwa namiestnika, ojca Arseniusza. Fotografowałem przy biciu dzwonów w wykonaniu nowicjusza monasteru Eugeniusza”.
Pozdrawiamy Borisa z okazji nowego sukcesu i pragniemy zobaczyć jeszcze więcej jego wybitnych zdjęć na naszej stronie OrthPhoto!
redakcja
change language:
БългарскиEnglishFrançaisGeorgianΕλληνικάPolskiRomânãРусскийСрпскиУкраїнськаShqip