aktualności

12 lat z OrthPhoto – co dalej?
2016.04.09

12 lat z OrthPhoto – co dalej?

Drodzy użytkownicy Orthphoto,
Z okazji kolejnej rocznicy naszego funkcjonowania nie będziemy dużo pisał o statystyce i minionym roku. Ogólnie mówiąc, aktywność serwisu Orthphoto.net zmalała, dlatego też statystyki nie są imponujące, można je obejrzeć na tej stronie. Tak jak w latach poprzednich udało nam się zorganizować kilka wystaw i miarę możliwości odpowiednio zarządzać stroną.

Zdaję sobie sprawę, że wielu z was dostrzega potrzebę zmian, zarówno w wyglądzie strony, jak i sposobie jej funkcjonowania. Stąd też pragnę zachęcić was do uczestniczenia w procesie przebudowy serwisu. Niestety ze względu na brak czasu nie jestem w stanie zająć się wszystkimi kwestiami. W istocie, podejmuję się tylko tych, o które proszony jestem najczęściej Macie więc pełne prawo do komentowania tego stanu rzeczy, proponowania zmian i pomagania w podjęciu odpowiednich decyzji.

Pomimo tych trudnych realiów, zachowujemy pozytywną energię do zmian i poprzez tą wiadomość, chcielibyśmy podzielić się z wami pomysłami i interesującymi ideami:

1. Orthphoto w języku gruzińskim
W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy stronę w nowej, gruzińskiej wersji językowej. W taki oto sposób, nasz serwis można obecnie przeglądać w 11 językach. Jeżeli macie chęć przetłumaczenia strony na inny język, to przyłączcie się i pomóżcie nam z tłumaczeniem. Gruzińska wersja powstała dzięki staraniom Mari i Laszy, wolontariuszy działających u nas biurze (projekt Erasmus).

2. Głosowanie i komentarze
W poprzednim roku, obiecaliśmy foto-albumy użytkownikom, którzy postarają się korzystać z pełnej skali ocen oraz spróbują być najbardziej aktywnymi przy komentowaniu zdjęć (co za tym idzie, pomóc nam w ocenie fotografii). Nagrody przyznane zostały użytkownikom Ioann i Nowinar. Od dzisiejszego dnia do święta Paschy będziemy śledzić aktywność użytkowników – podobnie jak i wcześniej, najbardziej aktywni otrzymają mini-albumy o Prawosławiu w Polsce.

3. Instagram
Kilka miesięcy temu założyliśmy konto w serwisie społecznościowym Instagram i obecnie planujemy być bardziej aktywni na tej platformie. Prosimy o przesłanie na naszą skrzynkę e-mail: intagram@orthphoto.net zgody na wykorzystanie waszego zdjęcia w celach promocyjnych naszego serwisu. Jeżeli posiadacie konto na Instagramie wspomnijcie o tym w wiadomości i podzielcie się swoim nickiem – wtedy będziemy mieli możliwość odznaczyć was na fotografii.

Na dobry początek przygotowaliśmy mały, fotograficzny konkurs. Jeżeli jesteście zainteresowani, zamieszczajcie swoje zdjęcia na Instagramie podpisując je hasztagiem #orthphoto. Zamieszczane zdjęcie powinno wchodzić w skład waszego albumu na stronie Orthphoto. Konkurs trwa do 1 maja 2016 r. (Wielkanoc). Najbardziej interesujące zdjęcia udostępnimy na naszym profilu a autorów pięciu zdjęć, które otrzymają najwięcej polubień nagrodzimy mini foto-albumami o Prawosławiu w Polsce.

4. Fotografia miesiąca
Od kwietnia chcielibyśmy znów zacząć wybierać fotografię miesiąca. Postaramy się również stworzyć taką klasyfikację dla zwycięzców z wcześniejszych miesięcy. Jednak przy takiej formule potrzebny jest nam sponsor, dzięki któremu moglibyśmy nagradzać zwycięzców. Może być to komercyjna lub cerkiewna organizacja, którą przy nagradzaniu, zareklamujemy i dodamy do listy naszych partnerów.

5. Facebook
Zachęcamy do polubienia naszej strony na Facebook. W najbliższym czasie przeprowadzimy kilka ankiet na temat kierunków naszego rozwoju. Mamy nadzieje, że zechcecie wziąć w nich aktywny udział. Zachęcamy również do dzielenia się swoimi fotografiami poprzez naszą facebook’ową stronę – to pomoże nam dotrzeć do nowych ludzi.

6. Zmiany
Chcielibyśmy w nadchodzących miesiącach zmienić wygląd strony, sprawić aby była ona dostosowana do urządzeń mobilnych oraz zastanowić się nad wprowadzeniem pewnych nowości, np. fotograficzne eseje, zakładki o ulubionych autorach, informacje o wystawach, konkursy tematyczne itp.
Jeżeli macie jakieś pomysły podzielcie się nimi pisząc na info@orthphoto.net. Przyjrzymy się każdej waszej sugestii oraz poprosimy wszystkich użytkowników o wypowiedź, co sądzą o zmianach oraz co powinniśmy zmienić w naszym serwisie, a my postaramy się wprowadzić je w życie.

Niedługo podzielimy się z wami kolejnymi informacjami i planami . Mamy nadzieję, że w okolicach święta Paschy niektóre ze zmian będą już funkcjonować na stronie.

Z poważaniem,Aleksander Wasyluk
zmień język:
БългарскиEnglishFrançaisGeorgianΕλληνικάPolskiRomânãРусскийСрпскиУкраїнськаShqip