aktualności

Premiera animacji i promocja albumu o prawosławiu w Polsce
2017.03.15

Premiera animacji i promocja albumu o prawosławiu w Polsce

W najbliższy piątek odbędzie się premiera animacji „Prawosławie w Polsce” oraz III wydania albumu „Kolory Prawosławia. Polska”.

Podczas spotkania wystąpi Chór Młodzieżowy Katedry Św. Mikołaja w Białymstoku. Warto zaznaczyć, że tylko w trakcie premiery będzie można zakupić album w promocyjnej cenie 40zł.

Animacja „Prawosławie w Polsce” jest edukacyjno-informacyjną formą wizualną, która przedstawia historię oraz stan obecny prawosławia na terenach Polski. Kilkunastominutowa ruchoma grafika jest zwięzłą opowieścią, która może przyczynić się do poszerzenia wiedzy o obecności chrześcijaństwa tradycji wschodniej w kraju, wśród jego obywateli, w tym także przedstawicieli Cerkwi prawosławnej. Została ona opracowana jako materiał edukacyjny w przystępnym dla młodych odbiorców kształcie.


Z kolei album „Kolory Prawosławia. Polska” to prezentacja piękna i różnobarwności prawosławia w Polsce, uchwyconego w obiektywie aparatu fotograficznego. To też przyczynek do przypomnienia, że prawosławie na tych ziemiach obecne jest nieprzerwanie od IX wieku, a jego początki na południowych krańcach Polski związane są z misją chrystianizacyjną Świętych Braci Cyryla i Metodego oraz ich uczniów.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Wydarzenie na facebook
.


Aleksander Wasyluk
zmień język:
БългарскиEnglishFrançaisGeorgianΕλληνικάPolskiRomânãРусскийСрпскиУкраїнськаShqip