aktualności

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny “Kolory Prawosławia. Finlandia”
2020.05.22

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny “Kolory Prawosławia. Finlandia”

10 maja 2020 r. rozpoczął się konkurs fotografii poświęcony Prawosławiu w Finlandii. Jego organizatorami są: Cerkiew Prawosławna Finlandii, portal OrthPhoto.net i Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej.

Celem konkursu jest zaprezentowanie różnorodności i piękna Prawosławia w Finlandii. Poprzez konkurs, którego zwieńczeniem będzie album pt. „Kolory Prawosławia. Finlandia” i wystawa, organizatorzy pragną przedstawić szerszej publiczności życie Cerkwi prawosławnej w Finlandii. Poszukiwane są zdjęcia w trzech kategoriach: cerkwie (architektura, freski i mozaiki, krzyże, grobowce i cmentarze, krajobraz itp.), ludzie (duchowni i świeccy, portret itp.), reportaż (wydarzenia cerkiewne, pielgrzymki, święta itp.).

Uczestnicy mogą przesłać maksymalnie 6 zdjęć w każdej kategorii. W związku z pandemią koronowirusa i ograniczeniami w robieniu nowych zdjęć, uczestnicy, którzy prześlą swoje prace przed końcem maja mogą przesłać dodatkowe 6 fotografii. Zdjęcia należy przesłać wraz z tytułem, danymi autora i rokiem, kiedy fotografia została wykonana.

Zwycięzcy konkursy otrzymają cenne nagrody, o których decydować będzie międzynarodowe jury. Dodatkową nagrodę ufundował również Honorowy Konsul Finlandii w Białymstoku Andrzej Parafiniuk

Prace przyjmowane są do 4 września 2020 roku
. Szczegółowe informacje, regulamin konkursu i formularz konkursowy znajdują się na stronie internetowej www.finland.orthphoto.net

Aleksander Wasyluk
zmień język:
БългарскиEnglishFrançaisGeorgianΕλληνικάPolskiRomânãРусскийСрпскиУкраїнськаShqip