aktualności

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny
2021.05.02

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "OrthPhoto Awards"

Portal fotograficzny Orthphoto.net ma zaszczyt ogłosić nowy międzynarodowy konkurs fotograficzny OrthPhoto Awards. Konkurs jest skierowany zarówno do fotografów profesjonalnych, jak i amatorów. Celem konkursu jest umożliwienie dzieleniasię  z szerszą publicznością pięknem Kościoła Prawosławnego, jego tradycji , obrzędów i życia wiernych.

Prace fotograficzne do konkursu będą przyjmowane w terminie od 2 maja do 2 lipca w czterech kategoriach: Miejsca, Reportaż, Ludzie, Detale. Zgłoszenia będą również przyjmowane w trzech specjalnych kategoriach: Z Archiwum, Historie, Covid-19.

Uczestnicy mogą zgłaszać maksymalnie po trzy fotografie w każdej kategorii, dodatkowo w specjalnej kategorii Hitorie będą akceptowane serie po 5-10 zdjęć. Nie zabraknie również specjalnej nagrody dla młodych fotografów.

„OrthPhoto Awards to nie tylko konkurs prezentujący profesjonalne i amatorskie zdjęcia, ale także miejsce, w którym mamy nadzieję, prawosławni wierni z całego świata będą mogli dzielić się swoimi tradycjami i wiarą w Jezusa Chrystusa” – powiedział Aleksander Wasyluk, Prezes OrthNet, współtwórca portalu Orthphoto.net. „W ciągu ostatniego roku wszyscy doświadczyliśmy izolacji, czego nie spodziewaliśmy się, że może być możliwe w naszym coraz bardziej wzajemnie skomunikowanym świecie. Mamy nadzieję, że OrthoPhoto Awards stanie się małym remedium na tę izolację.”

Konkurs będzie oceniany przez międzynarodowy panel jurorów, a za najlepsze zdjęcie w każdej kategorii zostaną przyznane nagrody. Najlepsze zdjęcia oraz nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie i opublikowane w albumie Kolory Prawosławia opracowanym i wydanym przez Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej. Ceremonia wręczenia nagród połączona z warsztatami fotograficznymi planowana jest w Polsce na sierpień 2021 roku.

www.awards.orthphoto.net.

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Białymstoku i Urzędu Marszałkowskiego woj. Podlaskiego


Aleksander Wasyluk
zmień język:
БългарскиEnglishFrançaisGeorgianΕλληνικάPolskiRomânãРусскийСрпскиУкраїнськаShqip